24 czerwca pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów.

W miłej atmosferze uczniowie klas III przedstawili program kabaretowy, będący podsumowaniem trzyletniej nauki
w Gimnazjum im. Leszka Czarnego w Lutomiersku.
Braliśmy więc udział w lekcjach: j. angielskiego, j. niemieckiego, historii i j. polskiego.
Uczniowie przygotowali serdeczne podziękowania i oryginalne nagrody dla nauczycieli.
Całość oprawili nostalgicznymi piosenkami, wzruszającymi słuchających do łez. Po tym pożegnaniu pozostało już tylko skorzystać z rady M. Rodowicz:
"Wsiąść do pociągu byle jakiego ..."
25 czerwca rok szkolny 2009/2010 ukończyli wszyscy gimnazjaliści.

Pan dyrektor Andrzej Stasiak przywital serdecznie gości i wyglosił krótkie, zmuszające do zadumy i refleksji przemowienie:
Wreszcie nadszedł tak oczekiwany czas zasłużonego odpoczynku, czas zapłaty za całoroczny trud wkładany w zdobywanie wiedzy, umiejętności, w nabywanie mądrości życiowej. Świadectwa, nagrody, dyplomy i słowa uznania czekają na swych odbiorców. Czas wakacji daje możliwość zachwycenia się pięknem otaczającego świata. Sprzyja poznawaniu nowych ludzi. Ubogaca nas w nowe doświadczenia i przeżycia. Niesie z sobą radość beztroskich, radosnych dni lata.
Taka swoboda wyboru wynaga jednak rozwagi, mądrości, podejmowania właściwych decyzji, a niekiedy kierowania się
w życiu zasadą ograniczonego zaufania. Życzę wam byście podejmowali tylko mądre, rozważne decyzje. By ludzie, których spotkacie okazali sie prawdziwymi przyjaciółmi. Byście nigdy nie zapomnieli, że życie jest największym skarbem. Trzeba je chronić, dbać o nie i pielęgnować. Bo jest delikatne i kruche. Będąc w różnych regionach kraju, a może i świata przynoście chlubę szkole i Gminie oraz waszym rodzicom.