13 maja grupa uczniów Koła zainteresowań zwiększającego kompetencje naukowo-techniczne z fizyki realizowanego w ramach projektu Kompetencje kluczowe kluczem do przyszłości wraz z opiekunami p. Sylwią Łykowską oraz
p. Malgorzatą Włodarczyk, brała udzial w wyjeździe edukacyjnym do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. To właśnie tam młodzi, ciekawi świata ludzie mogli uczestniczyć w kilku interaktywnych wystawach, między innymi:
Świat w ruchu, Strefa światła czy Człowiek i środowisko. Przez ponad 5 godzin pod kierunkiem nauczyciela wykonywali różnorodne pomiary, doświadczenia, sprawdzali jak wygląda świat od naukowo technicznej strony. Największe emocje wzbudziła wspomniana Strefa światła, a dokładniej pokój Amesa.
Dzięki złudzeniu, jakiemu w nim ulegamy możemy w kilka chwil "zamienić się wzrostem" z kimś wyższym od nas, nawet o kilkadziesiąt centymetrów,
jak również być świadkiem, jak to kulka toczy się wbrew prawu grawitacji, czyli w górę zamiast w dół. Wśród fascynujących pokazów znalazł się również
Teatr wysokich napięć. To tutaj uczniowie mogli na własnej skórze poczuć napięcie elektryczne, w mroku zobaczyć połyskującą czaszę generatora Van de Graffa, usłyszeć odgłosy wyładowań atmosferycznych, czy też obserwować "najeżone włosy opiekunów". Po wielu godzinach intensywnych przyżyć młodzi ludzie wzięli również udział w seansie w kopernikowskim Planetarium.
To tam zapoznali się z aktualnym wyglądem nocnego nieba nad naszym krajem. Mieli również możliwość poczuć jak to jest "latać na własnych skrzydłach"
w trakcie oglądania filmu "Na skrzydłach marzeń". Film ten to pierwsza polska produkcja w technologii fulldone, która umożliwia projekcję na sferycznym ekranie, otaczającym widownię z każdej strony. Wszystkich zachwyciło poczucie bycia "otoczonym" przez obraz jak i fakt, że z każdej strony coś się dzieje. Twórcy filmu zabrali nas w podniebną podróż przeróżnymi latającymi machinami: balonami, samolotem, wreszcie rakietą, to zachwycając to znów przerażając, ponieważ wszyscy odczuwaliśmy bardzo realistycznie każdy kolejny centymetr wznoszenia się nad ziemią.