12 marca 2014r. uczniowie klasy Ia i Ic z Gimnazjum im. Leszka Czarnego w Lutomiersku uczestniczący w zajęciach koła teatralno- dziennikarskiego, pojechali do Przedszkola Niepublicznego ZG SS Urszulanek SJK w Kazimierzu oraz do Szkoły Podstawowej im.M. Konopnickiej w Kazimierzu.
Grupa pod opieką M. Wybór przygotowała inscenizację zawsze żywych Bajek J. Tuwima i J. Brzechwy. Mała, ale wymagająca i bardzo krytyczna, widownia śmiała się do łez z roztargnionego pana Hilarego, który zgubił okulary i zapominalskiego "Słonia Trąbalskiego" aż wreszcie z tych, którzy z marnym efektem chcieli wyciągnąć rzepkę, i w rezultacie ”… na siebie poupadali…”. Z przejęciem oglądała nastrojowego „Kotka”, wesołe „Abecadło”, nadętego „Murzynka Bambo”, aby na koniec przyłączyć się do „Lokomotywy”. Bajkom towarzyszyły wspólne zabawy przy dźwiękach piosenek:
„Urodzinki u Marcelinki” i „Jedzie pociąg z daleka”. Wszyscy świetnie się bawili. Przedszkolaki obdarowały artystów cukierkami a dzieci z oddziału przedszkolnego batonikami i napojami.
Było radośnie, głośno, wesoło. I w takich nastrojach gimnazjaliści wrócili do szkoły. Przedtem jednak musieli obiecać, iż wrócą tu jeszcze nie raz. Zarówno dla jednej jak i dla drugiej strony była to ciekawa lekcja. Młodzież, promująca szkołę w środowisku lokalnym, nauczyła się walczyć z tremą, otwierać się na małego odbiorcę i prawidłowo operować głosem. Maluszki zaś nauczyły się trudnej sztuki odbioru słowa mówionego i zabawy w zespole To było niezapomniane przeżycie.
Następnym razem pojedziemy "... na wprost, przez góry, przez tunel, przez pola, przez las..."
wszędzie tam, gdzie będą dzieci i ich radosne, roześmiane buźki.