W miesiącu lutym 2014r. na zaproszenie nauczyciela wychowania fizycznego Krzysztofa Milbrandta, gościliśmy w naszym gimnazjum reprezentantów Polski w siatkówce plażowej oraz ich trenera od przygotowania motorycznego – p. Piotra Milbrandta. Maciej Kosiak
i Maciej Rudol to wielokrotni medaliści Mistrzostw Świata i Europy juniorów i młodzieżowców oraz Mistrzostw Polski seniorów.
Pan Piotr Milbrandt przeprowadził ze swoimi podopiecznymi,
a także z siatkarzami naszej szkoły trening stabilizujący
i rozciągający. Następnie reprezentacja gimnazjum zmierzyła się
w meczu treningowym z reprezentantami Polski. Wszyscy członkowie szkolnej drużyny siatkarskiej otrzymali również koszulki z autografami M. Kosiaka i M. Rudola.

W tydzień później drużyna gimnazjum w składzie:
Rafał Koralewski, Marcin Włodarczyk, Sebastian Adriańczyk, Paweł Twardowski, Adrian Kierzkowski, Adam Łopatecki, Mateusz Mikołajczyk, Daniel Mistrzak, Mateusz Paczkowski, Patryk Adriańczyk, Łukasz Szymczak, Dawid Wetoszka, zajęła III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Pabianickiego, a Rafał Koralewski uznany został za najlepszego siatkarza powiatu. Warto nadmienić, że prawie wszyscy reprezentanci to uczniowie klas drugich, a więc za rok znów będą reprezentować barwy szkoły.

W dniu 3 marca 2014r. dziewczęta z Gimnazjum im. Leszka Czarnego w Lutomiersku brały udział w zawodach w piłce siatkowej – GIMNAZJADA 2013/2014. Po zaciętej rywalizacji
z Gimnazjum nr 3 i Gimnazjum nr 1 z Pabianic awansowałyśmy do finału gdzie walczyłyśmy o miejsce na podium.
W wyniku rozgrywanych meczy pokonałyśmy Gimnazjum
z Dobronia a przegrałyśmy z Gimnazjum z Konstantynowa Łódzkiego. Ostatecznie zajęłyśmy 3 miejsce na szczeblu powiatowym. Zawdzięczamy to dziewczętom w składzie: Natalia Kosztowny, Angelika Malinowska, Karolina Hinz, Gabrysia Smoliga, Klaudia Olejniczak, Ania Kośka. Zdzierając gardła, swoim dopingiem drużynę wspomagały pozostałe siatkarki z reprezentacji szkoły: Gabrysia Adamczyk, Ala Frank, Julita Szkudlarek, Magda Michalak, Magda Gajdka oraz Kasia Leszczyńska. Do sukcesu drużynę poprowadziła p. Agata Wróblewska.